İnsan yaşamı düz bir çizgi değil ve kimi zaman sevilse de sevilmese de kimi durumlar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Nitekim kimi insanlar için taşımacılık olgusu başlı başına bir sorun olabiliyor. Özellikle yıllarca taşınmak durumuna kalmış olan insanlar yeniden taşınmak durumunda kaldığında kara kara düşünüyorlar. Sonuçta taşımacılık son derece önemli ve dikkat isteyen bir iş Arnavutköy evden eve nakliyat  firması olarak biz de tam bu noktada devreye giriyor ve başta semt sakinleri olmak üzere tüm İstanbul ölçeğinde müşteriye özel çözümler sunuyoruz.

Taşımacılık Kavramına Genel Bakış

Firmamız hakkında bilgi vermeden önce temel, belli başlı bazı hususları da ifade etmek gerekiyor. Bunların başında kent içinde ya da kentler arası taşımacılık yapılabiliyor. Yani burada örneği verilen Arnavutköy kentinden yola çıkacak olursak, kentin içinde değişik semtlere taşımacılık işlemi yapılabilir ya da başka bir bölgeye hatta İstanbul dışında başka bir kente bile taşınmak mümkün olabilir.

İnsanların taşınmasını gerektiren belli başlı bazı durumlar vardır. Bunların en başında kişinin öğrenci olma gibi durumları vardır. Memurlar için de dönem dönem taşınma gündeme gelebilir. Yeni bir ev alan, yeni evlenenler, emekli olan insanlar ya da yaşamını sil baştan yenilemek isteyenler de taşınabilir. Nedeni ne olursa taşınma insan yaşamında olan temel olgular arasındadır.

Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Arnavutköy evden eve nakliyat konusuna detaylı olarak bakacak olursak şunlar söylenebilir. Öncelikli olarak evden eve taşımacılık hizmeti isteyen eve gelinerek bir ön fizibilite yapılır. Ne miktarda eşya olduğu konusu çok önemlidir. Buna göre çalışacak olan adam sayısı belirlenir.

Akabinde müşteri ile ortak karar verilerek hangi gün ve saatte taşımacılık işlemi yapılacağına karar verilir. Fiyat belirlenir. Ödeme biçimi belirlenir. Diğer evin tam adresi öğrenilir. Sonrasında belirlenen gün ve saatte nakliye yapılacak adrese alanında uzman, deneyimli, uzun yıllardır bizimle çalışan personel gider ve her türlü eşyası uygun biçimde kolileyerek, ambalajlayarak nakliye aracımıza asansörlü son sistem teknoloji ile hiç bir eşyaya en ufak zarar gelmeyecek biçimde taşır. Taşıma sırasında eşya sigortası yapılır. Kayıp, hasar, çalıntı gibi istenmeyen, beklenmedik durumlara karşı önlem alınır.

Sonrasında diğer taşınılan adrese gidilerek, eşyalar müşterinin istediği biçimde yerleştirilir. Son kontroller yapılır. Müşteriden onay alındıktan sonra da süreç tamamlanır ve ilgili adresten ayrılma gerçekleşir.

Arnavutköy Kentine Genel Bakış

Arnavutköy evden eve nakliyat konusunda yapılan bu temel girişten sonra kent hakkında da bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Tarihi 1800’lü yıllara dayanan bir kenttir. İstanbul Avrupa yakasında yer alır. Üstelik denize kıyısı olan kentler arasındadır. İsmi ise eskiden bölgede Arnavutlu insanlar yaşadığı için adını oradan almaktadır. Son derece kendine özgü, uzun yıllardır yerleşik bir halkın olduğu kentler arasında olmasına rağmen yine de dönem dönem taşımacılık konusu gündeme özellikle kent içinde gündeme gelmektedir.

 

Evden Eve Nakliyat Yapılırken Bilinmesi Gerekenler 

 • Gerek Arnavutköy evden eve nakliyat gerek ise tüm nakliyat işleri  son derece özen ister.
 • .Profesyonel olarak yapılması gereken işlerdir.
 • İlgili mevzuatlara uygulaması gerekir. Sonuçta bu alanda da uluslararası geçerli olan taşımacılık standartları vardır.
 • Eşyaların en ufak bir risk içermeden taşınması son derece önemlidir.
 • Eşyaların paketlenmesi uygun ürüne, uygun koli olacak şekilde olmalıdır.
 • Araç içinde de uygun biçimde tasnifleme yapılmalıdır.

Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Arnavutköy evden eve nakliyat firması seçerken öncelikle asla para düşünülmemelidir. Firmanın referanslarına bakılmalıdır. Merdiven altı firmalardan uzak durulmalıdır. Bünyesinde daimi olarak bu işi yapan insanların olduğu, kurumsal bir yaklaşımla müşteri odaklı çalışan firmalar tercih edilmelidir. Alanında tüm belgelere sahip olunması da çok önemlidir. Tüm bunlara istinaden de firmamız tüm bu yeterlilikleri taşıyan alanında öncü kuruluşların başında gelir.

Fiyatları Belirleyen Başlıca Unsurlar Nelerdir?

Fiyatlarımız için net bir rakam vermek olası değildir. Yani paket bir fiyatımız yoktur. Fiyatlarımız taşınacak olan eşyanın miktarına, buna istinaden toplam kaç kişi çalışacağına, evlerin hangi katlarda olduğuna ve şehir içi ya da şehir dışı olmasına göre değişir. Ödeme konusunda ise farklı seçenekler müşteriye sunulur. Nakit, hesaba havale, kredi kartı gibi yöntemler bulunur.

 

 

Arnavutköy Hizmet Bölgeleri

 

 

 1. Anadolu Mahallesi
 2. Arnavutköy İmrahor Mahallesi
 3. Arnavutköy İslambey Mahallesi
 4. Arnavutköy Merkez Mahallesi
 5. Arnavutköy Yavuzselim Mahallesi
 6. Atatürk Mahallesi
 7. Bahşayış Mahallesi
 8. Boğazköy Atatürk Mahallesi
 9. Boğazköy İstiklal Mahallesi
 10. Boğazköy Merkez Mahallesi
 11. Bolluca Merkez Mahallesi
 12. Deliklikaya Mahallesi
 13. Dursunköy Mahallesi
 14. Durusu Cami Mahallesi
 15. Durusu Zafer Mahallesi
 16. Hastane Mahallesi
 17. İstasyon Mahallesi
 18. Sazlıbosna Mahallesi
 19. Nakkaş Mahallesi
 20. Karlıbayır Mahallesi
 21. Haraççı Mahallesi
 22. Hicret Mahallesi
 23. Mavigöl Mahallesi
 24. Nenehatun Mahallesi
 25. Ömerli Mahallesi
 26. Taşoluk Mahallesi
 27. Taşoluk Adnan Menderes Mahallesi
 28. Taşoluk Çilingir Mahallesi
 29. Taşoluk Fatih Mahallesi
 30. Taşoluk M. Fevzi Çakmak Mahallesi
 31. Taşoluk Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
 32. Yeşilbayır Mahallesi